Maduro řekl o následcích pro USA nových sankcí proti Venezuele

Venezuelský prezident Nicolás Maduro prohlásil, že nové sankce USA proti Venezuele zkomplikují dodávky surové ropy americké straně, oznámila agentura Reuters.

Jak vysvětlil venezuelský předák v průběhu vysílání z prezidentského paláce, podobný závěr umožňuje učinit předběžný rozbor situace. Tento krok USA je podle slov Madura zaměřen hlavně na to, aby způsobil ve Venezuele default a vyprovokoval zavření energetické společnosti Citgo, která se nachází v USA a patří Venezuele.

Maduro obvinil Trumpa z pohrdání mezinárodním právem a vztahy s Latinskou Amerikou. Jednání amerického prezidenta způsobí „obrovské škody“ venezuelské ekonomice a americkým investorům, podotkl.

„To je krádež a podvod“, prohlásil Maduro, jehož slova uvádí agentura Associated Press. Dodal, že Venezuela se spojí se svými americkými partnery a pokusí se zaručit zachování obchodních styků, které existují po desetiletí.

V případě nutnosti si najde venezuelská vláda jiná odbytiště pro 700 tisíc barelů ropy, které vyváží denně do USA, prohlásil Maduro.


Není zde článek celý?