Martin Komárek má svatou pravdu, ať se Babiš obhajuje sám. Zatím nic moc

Mnoholetý kolega a šéf Martin Komárek, nyní do voleb poslanec za ANO, se vyjádřil na svém Facebooku k žádosti o vydání Babiše k trestnímu stíhání. Pojal to více literární formou. Nazval to komentářem, ale komentář to vlastně úplně není, spíš něco jako fejeton nebo osobní poznámka. Ohledně politiky ale u novináře a politika není žádná poznámka jen osobní, je prostě politická.

Nesoustřeďuje se ale na Babiše, který se podle něj umí obhájit sám, ale na všechny kolem, policisty, členy mandátového a imunitního výboru: „Někdo z těchto lidí dal novinářům onu informaci, kterou servery přinesly takřka přes kopírák. Člověk nemusí být můj superhrdina Sherlock Holmes, aby za nejpravděpodobnější viníky označil členy mandátového a imunitního výboru nepřátelsky naladěné vůči Babišovi. Což jsou dnes všichni, krom členů Ano. Ti samozřejmě nedali novinářům všechno, ale výsek, který vyhovuje jejich snaze co nejvíc oslabit Babiše.“

Podobně to dál pokračuje. Všichni vědí, že Babiš volby vyhraje. „Pokud však ne s dostatečnou převahou, bude systém lenosti, korupce, smrádku a teplíčka zachován.“ Babiš zřejmě od listopadu 1989 patřil tajně k Rychlým šípům a jinému systému. ale budiž, o to teď nejde.

„Novináři, lační v okurkové sezóně po jakýchkoli zprávách, vše uveřejnili bez jakékoli kontroly, ostatně to ani zkontrolovat nemohli, mohli to jen neuveřejnit, ale to by neobstáli v konkurenci.“

Že Babiš žádal o dotaci za rodinnou firmu a pak ji převedl na Agrofert, mu nevadí. Má jediný argument, co je špatně. Že si toho deset let nikdo nevšiml a že je všechno načasované před volbami. „Člověk opravdu nemusí být Sherlock Holmes, aby dospěl k názoru, že to na něj bylo nastrčeno v zoufalé snaze ovlivnit volební výsledky.“

Ne, člověk skutečně nemusí být Sherlock Holmes, toho ani většina z nás není schopna. Můžeme ale s určitou jistotou předpokládat, že Homes by se nezajímal v první řadě o tom, proč je někdo objektem zájmu policie, ale jestli něco provedl. Načasování je jaksi jiná linka. Možný dotační podvod, která zajímá i Evropskou unii, je jiná liga, než vypouštění nějakých zpráv. Že se o věc někdo začal zajímat po deseti letech není velké mystérium. Takových záležitostí je víc a nevíme o nich a nikdy se je nedozvíme, protože jejich aktéři se nehrnou do vysoké politiky. Řeči o okurkové sezóně a chtivých novinářích jsou poněkud nekolegiální. Okurková sezóna je dávno mýtus. Za poslední roky jsme tu měli v letním čase dvě velké povodně, 11. září a další terorismus, zásah na Úřadu vlády. Novináři by byli radši, kdyby zloduši a příroda řádili až tak od začátku října a prázdniny šlo vyplnit pověstnou českou učitelkou napadenou na Jadranu žralokem.

Martin Komárek příspěvek končí záhadnou větou: „Jojo, v Americe mají ruské hackery, my máme české policajty.“
No ano. To je samozřejmě svatá pravda. V Americe mají nejspíš ruské hackery (a tlučou tam černochy) a my máme české policajty. A co má být? Je tím ruským hackerem Kalousek? Lepší zprávu bychom si pro zvýšení čtenosti nemohli přát, ale zatím to Trumpovi nikdo neporadil.

A vůbec, jak to tedy bylo s tím Čapím hnízdem a dotacemi a spoluprací Babiše s Stb a tím, jak Babiš plánuje s redaktorem svých novin časování kompra na ČSSD?

Není zde článek celý?