Matěj Stropnický vyráží do boje proti Babišovi za pomoci Selského rozumu

Šéf Zelených se zřejmě opět dostane do sporu s rodinou. Matěj Stropnický totiž deklaruje, že se během předvolební kampaně chce zaměřit na boj proti Andreji Babišovi, stranickému šéfovi svého otce Martina, ministra obrany. Mladý politik chce při svém snažení použít i film Selský rozum, který ukazuje na podivné podnikání koncernu Agrofert a jeho majitele, exministra financí.

Upozornění na nebezpečí Agrofertu pro český venkov má být jedním z bodů, které chtějí Zelení v kampani využít. Selský rozum Zuzany Piussi a Víta Janečka a kniha Žlutý baron, vytvořená novináři z Deníku Referendum Zuzanou Vlasatou a Jakubem Patočkou mají být výrazným argumentem, který má lidem otevřít oči.

„Jdeme proti Babišovi – ale konkrétně. Budeme mít dva karavany, které budou křižovat republiku. Já se budu snažit navštívit všechna okresní města, zastávek bude něco přes devadesát. Je prostě potřeba s lidmi mluvit,“ napsal mladý Stropnický na svém facebookovém profilu.

Zároveň představil svůj plán použít dokument, „Budeme mít besedy, promítat film, který se týká Babišovy politiky a jmenuje se Selský rozum. Chceme, aby lidé viděli, jakým způsobem podniká, a co je tudíž jeho bytostným zájmem v politice,“ vysvětluje šéf Zelených.

„On nechce zvyšovat platy, protože by to ohrozilo jeho podnikání, on nechce kontroly znečišťování ovzduší, protože by to ohrozilo jeho podnikání, on nechce kvalitní potraviny, protože on vyrábí nekvalitní potraviny. A ve velkém,“ upozorňuje Matěj Stropnický.

Není zde článek celý?