McCain označil za nemístné Trumpovo znepokojení ohledně zákona o sankcích proti RF

Republikánský senátor John McCain komentoval postoj prezidenta USA Donalda Trumpa k návrhu zákona o sankcích proti Rusku.

Americký lídr podepsal tento zákon včera. Přitom prohlásil, že dokument obsahuje „řadu naprosto protiústavních bodů.“ Nespokojenost Trumpa vzbudil zejména bod, který umožňuje Kongresu zablokovat prezidentovo rozhodnutí o zrušení sankcí bez schválení Kongresem.

Trump byl nucen schválit zákon o sankcích proti Rusku, Íránu a KLDR, poněvadž by Kongres dokázal v každém případě překonat prezidentovo veto.

„Znepokojení vyslovené v prohlášení prezidenta v souvislosti s podepsáním zákona nepřekvapuje, ale je nemístné,“ prohlásil McCain.

„I když americký lid nepochybně doufá v zlepšení vztahů s Ruskem, ale obsah zákona je jeho výzvou k tomu, aby Vladimir Putin a jeho režim zaplatil reálnou cenu za útok na naši demokracii, za porušení lidských práv, za okupaci Krymu a destabilizaci Ukrajiny. Doufám, že prezident bude stejně výrazně mluvit o agresivním chování Ruska, jak to učinil, když vyslovil své znepokojení daným zákonem,“ dodal senátor.


Není zde článek celý?