Média informovala o počtu kontaktů RF a USA v Sýrii

Zástupci USA a RF 10 nebo 12 krát kontaktují po speciální telefonní lince za účelem odvrácení incidentů ve vzduchu nad syrským územím, sdělila agentura Reuters s odkazem na nejmenované americké úředníky.

Spolubesedníci agentury zdůraznili, že tyto kontakty pomáhají USA a RF v rozdělení letadel v nebi nad Sýrií a v odvrácení eventuálních incidentů. Moskva a Washington pokračují rovněž v pravidelných kontaktech vojáků ohledně Sýrie. Kontakty pokračovaly všechny 4 měsíce, jež uplynuly od amerického raketového úderu na syrskou vládní základnu, poznamenali spolubesedníci agentury.

Vyšší velitelé americké armády řekli agentuře, že nehledě na to, že jednání mezi americkou a ruskou stranou nejsou vždy jednoduché, stabilní kontakt se zachovává.

„Skutečnost je taková, že jsme vyřešily několik obtížných úkolů a nalezli jsme vcelku způsob, jak udržovat styk v překonání potenciálních konfliktních situací a pokračovat v naší misi,“ řekl americký generál, velitel válečného letectva USA na Blízkém Východě Jeffrey Harrigian. Jak prohlásil generálplukovník americké armády James Townsend, „Rusové jsou nanejvýš profesionální, přívětiví a ukáznění.“


Není zde článek celý?