Média se dověděla o možné odpovědi USA na snížení počtu amerických diplomatů v RF

Americké úřady mohou na Rusku požádat, aby zavřelo jeden ze svých generálních konzulátů na území Spojených států, a toto rozhodnutí může být vyhlášeno do 1. září, píše list Kommersant s odvoláním na diplomatické zdroje.

„Taková může být podle slov diplomatických zdrojů Kommersantu odpověď Washingtonu na sankce, které zavedla Moskva, a která předpokládají prudké snížení personálu velvyslanectví USA v RF a obstavení řady objektů nemovitosti“, praví se v článku.

List připomíná, že v současné době mají USA na území Ruska tři generální konzuláty — v Petrohradu, Jekatěrinburgu a Vladivostoku, a Rusko má v USA čtyři — v New Yorku, San Francisku, Seattle a Houstonu. Zdroje listu neuvádějí, který právě z ruských konzulátů může být zavřen.

Ruský prezident Vladimir Putin dříve oznámil, že bude personál americké diplomatické mise v Rusku takový, jako je personál ruských diplomatických zástupců v Americe, tedy 455 lidí z každé země. Na americkém ministerstvu zahraničí považují činy Moskvy za neoprávněné a oznámili, že na ně zareagují. Ruské MZV 28. července vyzvalo USA, aby byl do 1. září počet diplomatů a technické struktury diplomatické mise v Moskvě shodný s počtem pracovníků ruských diplomatických zástupců v USA.


Není zde článek celý?