Média se dověděla o přípravě Washingtonem nových opatření k nátlaku na Peking

Američtí federální prokurátoři připravují nová opatření vůči čínským firmám s cílem vyvíjet nátlak na Čínu, aby podnikla účinnější kroky v otázce jaderného programu KLDR, píše The Wall Street Journal s odvoláním na informované zdroje.

Úřad prokurátora dostal v květnu příkazy zablokovat prostředky čínských společností, které procházejí přes čínské banky, a bylo prohlášeno, že tyto firmy se účastnily financování severokorejského jaderného programu, uvádí list. Teď podniká prokuratura vážnější kroky — až na konfiskaci prostředků na stálém základě.

List oznámil, že rozkazy se týkají společnosti Dandong Zhicheng, která kupovala pravděpodobně od Severní Koreje uhlí, a také dalších čtyř firem, které kupovaly dříve uhlí za USD. Těchto operací se zúčastnilo osm amerických bank. Prokuratura USA plánuje zabavit aktiva čínských firem, které pravděpodobně pomáhají přepravovat peníze do KLDR.

Jak podotýká list, příkazy zablokovat aktiva jsou přechodnou etapou. Dále budou muset prokurátoři zahájit oficiální řízení, aby prostředky zabavili.


Není zde článek celý?