Média: teroristé plánovali útok v chrámu Sagrada Família

Teroristé, kteří podnikli útok v Barceloně a Cambrils, původně plánovali větší teroristický čin, jehož terčem měl být barcelonský chrám Svaté rodiny, píše internetový zdroj El Confidencial s odkazem na vyšetřovatele.

Právě za tímto účelem vyráběli pumy v domu v Alcanaru s použitím velkého množství plynových bomb a výbušniny „Satanova matka“ (triperoxid acetonu). Katalánská policie objevila v domu, kde došlo k explozi, 106 butanových bomb. Během jejich výroby došlo k výbuchu právě den před chystaným teroristickým útokem, takže zločinci použili „plán B“. Zahynuli dva lidi, třetí utrpěl zranění. Po útocích v Barceloně a Cambrils byl zatčen.

Celkem tvořilo tuto teroristickou buňku 12 lidí, většinou z Maroka. Za organizátora teroristických útoků označila média imáma města Ripol Abdelbaki es-Satiho, v jehož bytě se ráno konala domovní prohlídka. Předtím nebyl žádný člen skupiny podezírán z napojení na teroristy. Zdroj píše, že tito lidé často navštěvovali Maroko, někteří také Francii.

El Confidencial tvrdí, že chrám byl původně jediným terčem teroristů.

Další internetový portál, El Español, navrhuje jinou verzi: kromě chrámu si teroristé vytýčili dva další cíle — třídu La Rambla (kde byl útok nakonec podniknut, ale v menším rozsahu) a třetí cíl portál přesně neuvedl, pouze napsal, že se nachází v blízkosti přístavu.


Není zde článek celý?