Média: Trump podezírá svého poradce z vyzrazení tajných informací

Prezident USA Donald Trump pojal podezření, že jeho poradce pro strategické otázky Steve Bannon stojí za únikem informací o práci Bílého domu, píše internetový zdroj Axios s odkazem na prezidentovo okolí.

O tato podezření se Trump podělil se svými stoupenci. Axios upřesnil, že Bannon je považován za hlavního viníka úniku dat o poradci pro národní bezpečnost Herbertu McMasterovi. Spolubesedníci Axios také sdělili, že se Trumpovi nelíbila spolupráce Bannona s novinářem Bloomberg Businessweek Joshem Greenem.

Jak píše zdroj, Trump „ měl dost sebereklamy Bannona, který se tento týden odmítl připojit k hlavnímu týmu v prezidentském golfovém klubu v Bedminsteru, stát New Jersey.“ V poslední době tráví tento poradce stále méně času s prezidentem.

Kvůli tomu vznikly pochyby, že si Bannon zachová svůj post. Mezi jeho hlavními soupeři uvádí Axios Trumpovu dceru Ivanku a jejího manžela Jareda Kushnera. „Nejlepší kartou v Bannonově hře může být význam jeho hlasu v budově (Bílého domu),“ uzavírá zdroj.

Samotný Bannon odmítl komentáře k tomuto příspěvku.


Není zde článek celý?