Média: v KLDR najali bývalé agenty KGB na ochranu Kim Čong-una

KLDR najala bývalé pracovníky sovětského Výboru státní bezpečnosti (KGB) jako vojenské poradce s cílem pomoci chránit prezidenta země Kim Čong-una, uvádějí noviny Asahi Shimbun s odkazem na zdroje obeznámené se situací v KLDR.

Podle údajů novin asi deset bývalých pracovníků KGB, kteří dříve pracovali v útvaru pro boj proti terorismu, bylo pozváno v únoru do Pchjonjangu. Byli požádáni, aby trénovali osobní ochranku Kim Čong-una a podělili se o své zkušenosti z oblasti předcházení teroristickým útokům, boje proti teroristům a špionům.

Podle informace zdroje byli úředníci KLDR zvlášť zainteresováni v ochraně prezidenta země před atentáty ze strany USA s použitím nejmodernějších amerických zbraní.

Největší obavy má KLDR z amerických útočných bezpilotních letadel Gray Eagle a také z plánů amerických ozbrojených sil a CIA na vytvoření útvaru pro výzvědnou činnost v KLDR, uvádějí noviny.

Začátkem května zástupci ministerstva národní bezpečnosti KLDR prohlásili, že CIA USA a výzvědná služba Jižní Koreje plánovaly atentát na Kim Čong-una pomocí jakési biochemické látky.


Není zde článek celý?