Média: vojáci z Penceova doprovodu byli obviněni z toho, že vodili do hotelu ženy

Důstojníci z doprovodu viceprezidenta USA Mika Pence byli propuštěni z Bílého domu za to, že bez příslušného povolení vodili do hotelových pokojů ženy, informuje televize NBC.

Vojáci nepřihlásili ženy, jež pozvali na návštěvu do svého hotelu, upřesnili informátoři televize. O jaké ženy šlo, upřesněno nebylo.

K incidentu údajně došlo minulý týden během Penceovy návštěvy v Latinské Americe. Tři informátoři sdělili televizi, že se to stalo v Kolumbii, ale další zdroj tvrdil, že v Panamě. V Bílém domě řekli, že k porušení pravidel došlo před tím, než se Pence vydal do zahraničí, šlo zřejmě o vojáky, kteří cestovali do Latinské Ameriky, aby předem připravili návštěvu viceprezidenta. Počet vojáků nebyl upřesněn. Televize jen informovala, že šlo o vyšší důstojníky.

Nešlo o první podobný případ. V roce 2012 bylo 8 agentů Tajné služby USA přistiženo při analogických porušeních pravidel během návštěvy prezidenta Baracka Obamy v Kolumbii. Agenti byli obviněni z toho, že vodili do svých hotelových pokojů prostitutky. Tyto a další incidenty měly za následek propuštění ve vedení Tajné služby, která má na starosti ochranu vyšších amerických úředních osob. V daném případě ale nejsou důkazy, že vojáci zvali do hotelu právě prostitutky, upřesnila televize.


Není zde článek celý?