Média zjistila hlavní cíle Trumpovy strategie v Afghánistánu

Washington plánuje zbavit radikální hnutí Tálibán dobytého území, a hodlá také upevnit bojeschopnost afghánské armády v rámci strategie prezidenta USA Donalda Trumpa v Afghánistánu, oznámila agentura Reuters s odvoláním na vysoce postaveného amerického úředníka.

Podle slov zdroje agentury se bude úspěch operace hodnotit v závislosti na tom, jak velké a které právě území kontroluje afghánská vláda, Tálibán, nebo jiné skupiny.

„Jde také o předpokládaný počet bojovníků, přítomnost Al-Káidy a IS, o to, jak jsou silní, jak mnoho mají bojovníků, jaké mají cvičné tábory a jaké finanční sítě“, prohlásil úředník prezidentovy administrativy.

Dodal, že pro realizaci této strategie je neméně důležitá efektivita afghánské armády, která zase záleží na tom, jestli dokážou ozbrojené síly v čele s USA jí pomoci dobýt zpět území obsazená táliby. Prezident Trump plánuje sledovat osobně pokrok v této oblasti, podotkl zdroj.

V pondělí vyhlásil prezident USA Donald Trump novou strategii v Afghánistánu. Americký předák odmítl odhalit vojenské aspekty strategie, dal ale na srozuměnou, že rychlé stažení vojsk z Afghánistánu nebude.


Není zde článek celý?