Média zjistila, kdo bude stálým zástupcem RF při mezinárodních organizacích ve Vídni

Ředitel departamentu pro otázky nešíření a kontroly zbraní MZV RF Michail Uljanov může být jmenován do funkce stálého zástupce RF při mezinárodních organizacích ve Vídni, napsal v pátek list Kommersant.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal na začátku srpna výnos o zbavení Vladimira Voronkova funkce stálého zástupce RF při mezinárodních organizacích ve Vídni. Dříve bylo oznámeno, že Voronkov bude šéfem protiteroristické správy OSN ve statutu náměstka generálního tajemníka.

„Novým stálým zástupcem při mezinárodních organizacích ve Vídni se má stát ředitel departamentu MZV pro otázky nešíření a kontroly zbraní Michail Uljanov. V rakouské metropoli se nacházejí hlavní sídla mj. MAAE, OPEC, OBSE a Organizace smlouvy o všeobsáhlém zákazu jaderných zkoušek (CTBTO)“, píše list.

Na webových stránkách MZV RF bylo oznámeno, že Uljanov absolvoval Moskevskou státní vysokou školu historickou a archivní, a pracuje v systému MZV od roku 1980. Dříve vykonával funkci náměstka ředitele departamentu pro otázky bezpečnosti a odzbrojení, byl vedoucím ruské delegace na vídeňských jednáních o otázkách vojenské bezpečnosti a kontroly zbraní. Úřad ředitele departamentu pro otázky nešíření a kontroly zbraní zastává od března 2011.


Není zde článek celý?