Média zveřejnila fotografie útočníků ze Španělska

První fotografie teroristů s vozidly, jež byly použity během útoků ve Španělsku, zveřejnila agentura Colpisa.

Snímky byly pořízeny 10. srpna, tj. týden před útokem, bezpečnostními kamerami na vjezdu do turistického letoviska Cambrils, kde došlo k druhému útoku, uvádí list ABC.

Na jedné z fotografií je muž sedící v dodávce Fiat s poznávací značkou 7086 JWD, která byla využita při útoku na ulici La Rambla v centru Barcelony. Vozidlo bylo pronajaté ve společnosti Telefurgo pomocí dokladů na jméno Driss Oukabir. V den útoku byl Driss zadržen policií, jenž uvedl, že doklady mu ukradl jeho mladší bratr Moussa. Moussa byl zneškodněn policií.

Na další fotce je mladý muž stojící vedla osobního auta A3, které bylo využito během útoku v Cambrils. Toto auto patří Mohamedovi Aalla, bratrovi Saida Aally, který byl zneškodněn v Cambrils. Kdo je přesně zobrazen na fotografii se neuvádí.

Dříve šéf katalánské policie Mossos d’Esquadra José Luis Trapero prohlásil, že vyšetřování se soustředí na tři vypůjčené dodávky, Audi A3 a motorku. „Máme tři vypůjčená vozidla a dále se zajímáme o Audi A3 a motorku,“ uvedl Trapero na tiskové konferenci. Všechna tato vozidla jsou v rukou policie.


Není zde článek celý?