Média zveřejnila podrobnosti srážky amerického torpédoborce s tankerem

Mezinárodní námořní organizace pod záštitou Organizace spojených národů varovala obchodní lodě před hrozbou kybernetických útoků několik týdnů před srážkou amerického torpédoborce s tankerem v Malackém průlivu, uvádí týdeník Sunday Times.

Organizace v červenci vydala sbírku doporučení pro majitele lodí, která uváděla zejména „současné a rýsující se hrozby“ ze strany hackerů.

Týdeník uvádí, že na mapách z webu pro sledování pohybu civilních lodí VesselFinder je vidět, že tanker před srážkou s lodí náhle změnil kurz.
Velitel tichooceánských amerických sil, admirál Scott Swift oznámil, že stopy po kybernetickém útoku na elektronické systémy torpédoborce vyšetřování zatím neodhalilo.

V pondělí se americký torpédoborec John McCain srazil s obchodní lodí Alnic MC nedaleko Singapuru. Velení amerického námořnictva potvrdilo, že v důsledku incidentu bylo zraněno pět námořníků. Byla nalezena těla dvou námořníků a dalších osm beze stopy zmizelo. Námořní a přístavní úřad Singapuru oznámil, že nikdo ze členů posádky lodě Alnic MC nebyl zraněn.


Není zde článek celý?