Medvěděv podepsal nařízení o rozvoji Kuril

Premiér Dmitrij Medvěděv podepsal rozhodnutí o zřízení nového území předstihujícího rozvoje Jižní Kurily.

Řekl o tom na schůzce s aktivem politické strany Jednotné Rusko v Južno-Sachalinsku.

„Mimochodem, chtěl bych vás všechny informovat o tom, že právě dnes jsem podepsal rozhodnutí o zřízení nového území předstihujícího rozvoje na Kurilách. Takže toto rozhodnutí bylo přijato přímo tady“, řekl Medvěděv.

Na schůzce s guvernérem Sachalinské oblasti Olegem Kožemjakem Medvěděv podotkl, že v rámci území předstihujícího rozvoje se bude na Kurilách rozvíjet rybolov, infrastruktura a stavebnictví. „Je to takový dodatečný podnět k rozvoji této velmi důležité součásti Sachalinské oblasti“, zdůraznil předseda vlády.

Řekl rovněž, že byl podepsán dokument, který opravuje federální účelový program rozvoje Kurilských ostrovů. Podle slov Medvěděva byl program uveden do souladu s běžnými parametry ekonomického rozvoje a dostal „jisté orientační body do budoucna“.

Kožemjako ze své strany poznamenal, že přijatá rozhodnutí umožní pokračovat v práci v nejdůležitějších směrech rozvoje regionu. Podle jeho slov v důsledku vytvoření na Kurilách území předstihujícího rozvoje se objeví nová pracovní místa.


Není zde článek celý?