Merkelová odpověděla na otázku, jestli Německo podpoří USA v případě války s KLDR

Německá kancléřka Angela Merkelová řekla, že Berlín se nepostaví „automaticky“ na stranu Washingtonu v případě vojenské konfrontace mezi USA a KLDR.

„Řeknu naprosto jasně: ne. Nevidím vojenské řešení pro Severní Koreu a považuji to za absolutně nesprávné. Myslím, že diplomatické prostředky dosud nebyly zcela využity“, řekla kancléřka během interview uvedeného na webu novin Handelsblatt.

Merkelová tak odpověděla na otázku novináře, jestli bude SRN „automaticky na straně Američanů“ v případě rozněcování války vzhledem k nedávnému zostření vztahů mezi Pchjongjangem a Washingtonem.

„Ne, automaticky ne“, konstatovala kancléřka.

Korejská centrální televize dříve informovala, že severokorejští vojáci zkoumají možnost provedení raketového úderu na vojenské objekty USA na ostrově Guam v západní části Tichého oceánu. Americký prezident Donald Trump pohrozil KLDR „ohněm a hněvem“, pokud bude ze strany KLDR vznikat hrozba pro USA. Trump prohlásil, že jestli Kim Čong-un „něco udělá s Guamem, tak se Severní Koreou se stane něco, co ještě nikdy neviděl“.


Není zde článek celý?