Miliardář Krúpa zasáhne do voleb. Podpoří stranu bývalého místopředsedy TOP 09

Slovenský finančník Pavol Krúpa vstupuje do české politiky. Před sněmovními volbami podpoří stranu Dobrá volba, kterou vede dlouholetý starosta Čeladné a bývalý místopředseda TOP 09 Pavol Lukša. Kandidovat nebude, protože nemá české občanství. V rozhovoru pro deník Právo hovořil jak o nové straně, tak o svém hlavním protivníkovi Zdeňku Bakalovi.

„Stojím však za touto stranou a podporuju ji, protože jsou tam lidé, kteří nemají za sebou žádné kauzy, a myslím si, že tato strana by v parlamentě mohla prosazovat zájmy občanů a řešit problémy, které je trápí. Věřím tomu, že třeba kauza OKD je jedním z nich. Nejde totiž jen o regionální problém severní Moravy, ale o celospolečenský, protože když vidíme, že Bakala vytuneloval více než 125 miliard a nic se s tím neděje, tak nás to štve,“ prohlašuje Krúpa, o kterém se mluvilo například v souvislosti s možným nákupem vydavatelství Economia, které dnes právě Bakalovi patří.

Podle Krúpy si budeme muset zvyknout na roztříštěnost politické scény, za kterou ale ostatně stojí poměrně hodně miliardářů, kteří podporují či zakládají různé strany. „Myslím si, že musíme odvyknout jistým historickým stereotypům, kdy tady byly dvě tři velké strany s jasným ideologickým vymezením. A také média byla více vyhraněná. Je logické, že s rozvojem internetu i média více vnímají roztříštění názorů. Do popředí se pak i derou lidé, kteří mají nějakou myšlenku a sledovatele,“ sdělil Právu Krúpa.

Krúpa pro své zviditelnění využívá hlavně různé mediálně vděčné kauzy, ať je to OKD, letouny CASA nebo Agrobanka. O tom, jaké je směřování strany Dobrá volba, se ale mnoho nedozvíme. „Myslím si, že vládní činitelé měli možnosti, aby to už dávno vyřešili. Nyní to začali před volbami vytahovat, aby se zviditelnili. Opět je to ale jen o tom, co se deklaruje a co se skutečně dělá. A hlavní cíl naší strany má být, že toho, co deklarujeme, jsme schopni i dosáhnout,“ říká miliardář.

Není zde článek celý?