Moldavská vláda prohlásila vicepremiéra RF Rogozina za nežádoucí osobu

Moldavská vláda prohlásila vicepremiéra RF Dmitrije Rogozina za personu non grata, uvádí korespondent RIA Novosti.

„Navrhuji, aby vicepremiér Dmitrij Rogozin byl prohlášen za personu non grata a byl mu zakázán vstup na naše území“, řekl na zasedání ministr zahraničních věcí Andrej Galbur. Rozhodnutí podpořila většina členů kabinetu ministrů.

Před tím Rogozin obvinil předsedu vládnoucí strany Moldávie Vladimira Plachotňuka, že znemožnil jeho návštěvu Kišiněva a Tirasoplu.

„Jeho cílem bylo, aby vznikl konflikt mezi námi a Rumunskem, a proto to udělal, jak to obyčejně dělají kšeftaři — cizíma rukama“, řekl vicepremiér. Rogozin zdůraznil, že zrušením jeho jednání s prezidentem Igorem Dodonem přišel Kišiněv o stamiliony dolarů.

Rumunské úřady 28. července pod záminkou, že se na palubě nachází „sankční osoba“, nedovolily letadlu S7, kterým z Moskvy do Kišiněva letělo 165 cestujících, proletět vzdušným prostorem jejich země. Letadlo, kterým ruská delegace v čele s Rogozinem letěla do Moldávie, bylo nuceno přistát na letišti v Minsku.

Samotný Rogozin prohlásil, že trasa jeho přeletu byla plně odsouhlasena moldavskou vládou, a řekl, že tato situace je „divoká a provokační“.


Není zde článek celý?