Moldavský prezident se stejně hodlá setkat s Rogozinem v Teheránu

Moldavský prezident Igor Dodon ve středu prohlásil, že i nadále plánuje schůzku v Teheránu s ruským vicepremiérem Dmitrijem Rogozinem, který byl vyhlášen v Moldavsku personou non grata. Dodon učinil 29. července prohlášení, že se plánuje setkat s Rogozinem v Teheránu 5. srpna. 2. srpna vyhlásila moldavská vláda Dmitrije Rogozina za nežádoucí osobu.

„Čtvrtého budu v Teheránu. Hodlám se tam setkat s Dmitrijem Rogozinem, jak to bylo naplánované,“ napsal na Facebooku Dodon, který se nachází na řeckém Athosu, odkud se vydá do Teheránu na inauguraci prezidenta Hasana Rúháního.

Prohlásil rovněž, že mu během modlitby vytanula na mysli slova „železného kancléře“ Otta Bismarka: „ Nevěřte, že využijete-li jednou slabosti Ruska, budete dostávat dividenda věčně. Rusové vždy přicházejí pro vlastní peníze. A až přijdou, nesmíte doufat, že platí jezuitské dohody, které jste podepsali, a které vás prý ospravedlňují. Nemají ani cenu papíru, na kterém byly napsány. Proto se má hrát s Rusy buď poctivě, anebo nehrát vůbec.“

„Myslím, že ti, kdo zatím ještě kontrolují nynější vládu v Kišiněvu, na to zjevně zapomněli a zjevně se příliš zabrali do hry,“ dodal Dodon.


Není zde článek celý?