MZV Abcházie se vyjádřilo ke gruzínské reakci na Putinovu návštěvu republiky

Abchazské ministerstvo zahraničí označilo reakci gruzínského MZV na včerejší návštěvu ruského prezidenta Vladimira Putina Abcházie za „celkem neklidnou“.

„Nehledě na četná populistická prohlášení gruzínských politiků a rovněž jejich západních patronů z USA, EU, NATO a dalších struktur, kteří předvídatelně odsoudili návštěvu Vladimira Putina, chtěli bychom ujistit všechny zainteresované strany v tom, že návštěva na vysoké mezistátní úrovni proběhla úspěšně a strategická spolupráce Abcházie a Ruska se bude nadále dynamicky rozvíjet,“ stojí v komentáři abchazského ministerstva zahraničí.

Na ministerstvu uvedli, že na rozdíl od návštěvy amerického viceprezidenta Mika Pence Gruzie, jež se konala na pozadí společného vojenského cvičení ozbrojených sil NATO, jež představuje skutečnou hrozbu pro region, návštěva ruského prezidenta Abcházie měla výlučně mírovou a konstruktivní povahu.

Včera do Abcházie dorazil na státní návštěvu Vladimir Putin.

Gruzínské ministerstvo zahraničí tuto návštěvu odsoudil a prohlásilo, že tento krok představuje „pokračování cílevědomé politiky Moskvy, jež je namířená proti Gruzii“.


Není zde článek celý?