MZV USA oznámilo, jaké následky bude mít odmítnutí Asada spolupracovat s OPCW

USA jsou připraveny udělat vše nezbytné k tomu, aby zabránily syrským úřadům v použití chemických zbraní, o odmítnutí Damašku spolupracovat s mezinárodním společenstvím v otázce nepoužití chemických zbraní bude mít „patřičné následky“, prohlásili na MZV USA.

V prohlášení se podotýká, že bylo zveřejněno v den čtvrtého výročí chemického útoku v syrské Východní Gutě na předměstí Damašku. Odpovědnost za tento útok uvalily USA na syrské úřady.

„Jsme i nadále připraveni podniknout veškerá nezbytná opatření, abychom zabránili režimu (syrským úřadům) v použití chemických zbraní“, praví se v prohlášení MZV USA.

„Režim (syrského prezidenta Bašára) Asada musí přestat s použitím chemických zbraní, plně deklarovat všechny své zásoby chemických zbraní a spolupracovat s organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW), Misí pro zjištění fakt a společným mechanismem vyšetřování. Nedodržení mezinárodního práva, norem a standardů týkajících se použití chemických zbraní vytváří bezprostřední hrozbu pro mezinárodní společenství, a na to bude dána patřičná odpověď“, praví se v prohlášení.


Není zde článek celý?