Na Krym přesunou čtyři mobilní elektrárny

Čtyři mobilní elektrárny s plynovými turbínami budou přesunuty na Krym dodatečně pro zajištění stabilního fungování energetického systému, oznámil člen výboru Státní dumy RF pro energetiku a bývalý vicepremiér krymské vlády Michail Šeremet.

Společnost Krymenergo dříve oznámila, že spotřeba elektřiny na Krymu dosáhla hranice možnosti a přesahuje celkový objem nynější generace. V noci na úterý museli energetici použít grafikonu dočasného odpojení elektrické energie.

Šeremet zdůraznil, že anomální horko, které přišlo na Krym od začátku srpna, mělo za následek zvýšené zatížení energetického systému.

„Bylo přijato rozhodnutí vytvořit mohutnou „energetickou pěst“, abychom prožili hladce nedostatek elektrické energie, který máme kvůli anomálnímu horku. Máme obrovské množství autonomních rezervních napájecích zdrojů, z nichž se formuje menší klastr, což nám dává navíc celkem 40 až 90 megawattů a nahradí nedostatek elektrické energie. Kromě toho se přesunují čtyři mobilní elektrárny s plynovými turbínami, které vyřeší neodkladné problémy. Mají standardní kapacitu po 22 megawattů každá“, řekl Šeremet v rozhovoru pro RIA Novosti.


Není zde článek celý?