Na Krymu se vysmáli nápadu vysílat na poloostrově ukrajinskou televizi

Iniciátoři vysílání ukrajinských televizních stanic na Krymu by neměli spoléhat na úspěch své akce, prohlásil vicepremiér krymské vlády a ministr politiky, informací a komunikací Dmitrij Polonskij.

Člen Národní rady Ukrajiny pro otázky televizního a rozhlasového vysílání Sergej Kostinskij uvedl na svém Facebooku, že na poloostrově bylo zahájeno testovací vysílání pěti ukrajinských televizních stanic z Čonharského vysílače v Chersonské oblasti.

„Všichni tito ‚kostinští‘ se podle všeho příliš dívali na fantasy a uvěřili v zázraky. Domnívají se, že od dalšího statusu ve Facebooku se spustí vysílání nějakých ukrajinských multiplexů a pevně věří, že se Krymčané budou na tyto multiplexy dívat,“ řekl agentuře RIA Novosti Polonskij.

Podle něj lze ukrajinským úředníkům především poblahopřát s vytunelováním dalšího rozpočtu bez jakékoliv příčiny.

„A za druhé je nutné zklamat! Krymčané se již několik let nedívají na ukrajinskou televizi, a to proto, že se nejedná o televizi, ale o nemožné smetiště. A také proto, že technické ‚nadání‘ současných ukrajinských odborníků prostě není schopno přivést na svět nic jiného než další pomník nenávisti k Rusku. Možná na tom pomníku není meč, ale vysílač na Krym?“ poznamenal vicepremiér.


Není zde článek celý?