Na Krymu zachránili Ukrajince, který tři dny plaval v moři na nafukovací trampolíně

Krymští pohraničníci zachránili občana Ukrajiny, který strávil tři dny v otevřeném moři na nafukovací trampolíně, oznámila tisková služba pohraniční správy FSB RF na Krymu.

Signál o tom, že v Karkinitském zálivu (na západě poloostrova) se nachází člověk, dostala pohraniční správa 5. srpna, zpráva byla rozšířena v úterý. Pohraniční strážní člun našel v ohlášeném bodu mladíka na nafukovací trampolíně.

„Poté, co ho vyzvedli na palubu a poskytli mu první lékařskou pomoc, vyšlo najevo, že jde o občana Ukrajiny Michaila Alexandroviče Dorošenka nar. 1998. Muž byl ve středně těžkém stavu, a byl krajně vysílen“, oznámila pohraniční správa.

Sám muž řekl, že je obyvatelem Chersonské oblasti a pracoval jako strážce v lázeňském pásmu v okolí vesnice Lazurne. Šel spát na nafukovací trampolínu u břehu, a když se příští ráno probudil, zjistil, že je v otevřeném moři. Strávil tam skoro tři dny v podmínkách velkého horka (v posledních několika dnech na Krymu dosahovala teplota vzduchu se stínu až 40 stupňů), a neměl přitom ani vodu, ani potravu.

Občan Ukrajiny byl odvezen do Centrální nemocnice osady Černomorskoje, kde mu byla stanovena diagnóza „sluneční úžeh a dehydratace organismu“ Pohraničníci zorganizovali stravování a ubytování mladíka a dali mu také oblečení, podotkli na tiskové službě.


Není zde článek celý?