Na MZV uvedli, že estonské odmítnutí akreditovat Rossija Segodnia je dikriminace

Moskva považuje za otevřenou diskriminaci rozhodnutí estonských úřadů zamítnout korespondentům agentury Rossija Segodnia akreditaci na neformální setkání ministrů zahraničních věcí EU, sdělilo ruské ministerstvo zahraničních věcí.

O akreditaci na tuto akci žádali tři dopisovatelé Ruska dnes, kterým byla následně zamítnuta bez uvedení důvodu. Agentura se poprvé setkala s takovým omezením přístupu k uveřejňování akcí na ministerské úrovni pod záštitou Evropské unie.

„Otevřená diskriminace jedné z největších zpravodajských agentur opět dokazuje, co znamenají falešná prohlášení estonských úřadů o vyznávání svobody slova a přístupu k informacím. Nezávisle na tom, jestli je to rozhodnutí následkem amatérství estonského předsednictví nebo je to dohodnuto s unijním Bruselem, zakazující opatření Talinu v každém případě podrývá autoritu Evropské unie“, uvádí se v komentáři MZV.

Na ministerstvu vyzvali mezinárodní struktury, aby „věnovaly zvláštní pozornost tomuto mimořádnému případu a přijaly taková opatření, aby nebyla porušována práva ruských novinářů“.


Není zde článek celý?