Na Ukrajině začne fungovat on-line systém „identifikace separatistů“

Ukrajinský portál Mirotvorec hodlá spustit on-line systém na identifikaci „separatistů, teroristů a ostatních zločinců.“ Má se to stát přede Dnem nezávislosti, sdělil poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko na svém účtu na Facebooku.

Poznamenal, že projekt pod názvem Identigraf bude přístupný všem. Užívat ho budou tedy moci nejen vyšetřovatelé z policie, SBU a prokuratury, ale také prostí občané. Podle jeho slov umožní tento systém porovnat foto jakéhokoli člověka s fotkou z databáze portálu a dozvědět se, není-li zapleten do „protiukrajinských zločinů.“

„Po spuštění systému Identigraf získá ukrajinský stát a ukrajinský lid spolehlivou ochranu před proniknutím do naší země těch, kdo jí přejí zlo a chtějí ji rozdělit a zničit. Každý bude dopaden, identifikován a potrestán za vše, co učinil proti Ukrajině,“ řekl Heraščenko.

Portál Mirotvorec shromažďuje a zveřejňuje osobní údaje zaměstnanců masmédií, domobranců ze samozvaných DLR a LLR a všech, koho zaměstnanci portálu považují za „vlastizrádce.“ Jsou to, například, novináři, včetně zahraničních, kteří byli akreditováni v DLR a LLR, po čemž začali dostávat vyhrůžky.


Není zde článek celý?