Německý ministr zahraničních věcí radí nestrašit Moskvu

Německý ministr zahraničních věcí Sigmar Gabriel prohlásil, že pokud se ve vztazích s Moskvou používají jen metody zastrašování, povede to k zesílení napětí. O tom informuje Deutsche Welle s odkazem na článek politika v novinách Rheinische Post.

Podle slov ministra „anexe Krymu Ruskem, která protiřečí mezinárodnímu právu, a situace na východě Ukrajiny velmi silně podkopali důvěru“ mezi zeměmi a reakce NATO na tyto události byla správná.

„Pokud ale půjdeme výhradně cestou zastrašování, budeme napomáhat eskalaci,“ myslí si Gabriel. Podle jeho názoru „není možné sedět se složenýma rukama a sledovat, jak evropské bezpečnostní architektuře hrozí, že se rozpadne na hromadu rozvalin zestárlých, zrušených a nedodržovaných dohod“. Jsou nezbytná společná úsilí pro kontrolu zbraní. To bude výhodné jak pro Evropu, tak i pro Rusko,“ myslí si politik.

Ministr také vyzval vrátit se k celkové kontrole obyčejných zbraní v Evropě a současně s tím zpřísnit pravidla a pořádek ve sféře kontroly jaderných zbraní.


Není zde článek celý?