Odpovědi k investování do kryptoměn a Bitconnectu pro skeptiky

bccMinulý týden jsem vydal článek o tom, že jsem začal s investicí do obchodování s kryptoměnami, v tomto případě přes Bitconnect. Tolik nepochopení, předsudků a hlouposti jsem opravdu nečekal. Mnoho lidí zkritizovalo bez přemýšlení něco, o čem neví VŮBEC NIC a s čím nemá ŽÁDNOU zkušenost a napsalo nesmysly, aniž by se vůbec zamysleli nad logikou věci. Aniž byste se pokusili zjistit podrobnosti a skutečnost, tak pouze papouškujete názory, které za prvé nejsou vaše a za druhé nejsou postaveny na znalostech. Mluví z vás pouze STRACH. Několik jich však již investovalo celkem pár set dolarů. Odpovím podrobně na nejdůležitější z diskutovaných námitek.

Nejdříve musím všechny upozornit na několik věcí:

  • Každý z vás má naprosto svobodnou volbu, co udělá se svým časem a s prostředky, které má k dispozici.
  • Píšu tady pravdu, pokud možno úplnou, tak jak jí sám nejlépe rozumím.
  • Pokud neumíte používat vlastní rozum a vaše mysl funguje pouze reflexně na základě vzorců vnucených zvenčí, tj. neděláte si vlastní názory a uvažujete pouze s pomocí předsudků, nečtěte dál a nejlépe už se na tenhle web nevracejte, protože vám nic užitečného nepřinese a svými hloupými komentáři tu uděláte pouze škodu.
  • Dále už jen prakticky zopakuji a zpřesním to, co jsem psal minule

1) Proč jsem se rozhodl investovat do obchodování s kryptoměnami

Pokoušet se změnit něco v této zemi bez peněz bohužel nejde. Já to zkoušel mnoho let. Jestli víte o někom, kdo něco významného a trvalého bez peněz dokázal, napište, kdo. Přesvědčit lidi v této zemi k nějaké koordinované činnosti, která by vedla k reálné společenské změně, je nemožné, pokud nemáte k dispozici dobře placený tým lidí, kteří vědí, co mají dělat.

Máte nějaký tip na získání několika desítek milionů Kč, které jsou nutné na rozjetí celoplošné televize a na financování činnosti politické strany, která by si získala důvěru většiny občanů, vyhrála v následujících parlamentních volbách a změnila Ústavu České republiky z totalitní na demokratickou? Mě se zatím nepodařilo přesvědčit nikoho s dostatečným majetkem, aby do tohoto procesu investoval.

O tom, že v současné době nelze v této zemi vydělat dost peněz poctivou prací, se přesvědčuji osobně mnoho let a víte to všichni sami velmi dobře. Přesto mi nadáváte za to, že hledám cestu, jak to změnit a jsem ochoten při tom i riskovat svůj – zatím velmi malý majetek. Pokud nenabízíte srozumitelnou cestu, jak uvedených cílů dosáhnout, nekritizujte mne za to, že já to zkouším.

Nebo mám jít podle vás třeba otročit do Amazonu, apod.? Nebo si snad myslíte, že v našem přesyceném a přeregulovaném trhu obsazeném parazity ze všech stran a nejvíce ze strany státu lze udělat díru do světa nějakým šikovným podnikatelským nápadem? Bez milionů na základní investice?

2) Proč Bitconnect není pyramida

Pyramidové (Ponzi) schéma je založeno na tom, že zisky těch na vrchu pyramidy jsou financovány poplatky těch, kteří se připojí pod ně. V případě Bitconnectu to v žádném případě neplatí. Výdělky jdou především z vašich vlastních investic. Bonusy za připojení dalších uživatelů jsou v porovnání s výdělky z investic malé a dokud nejsou připojeny desítky aktivních investorů, tak rozhodně nemohou přesáhnout zisky z obchodování.

Kdo psal, že se jedná o pyramidovou hru, nebo letadlo, psal bláboly a neumí číst. 

3) Proč hodnota Bitconnectu není nulová a nejedná se o bublinu a proč bude jeho hodnota růst

Je to snadné: Hodnota jakékoliv měny je odvozena od toho, zda jsou lidé ochotni s ní obchodovat a měnit ji za reálné zboží či služby. Je to stejné pro cokoliv, drahé kovy, státní měna, dluhopisy, akcie, virtuální kryptoměny. Je nezpochybnitelným trendem, že kryptoměny nabývají na síle a hodnotě, protože přibývá lidí, kteří s nimi obchodují. Zájem o kryptoměny má dva důvody: Primární je ten, že jsou lepší měnou, než státní peníze. Obchodováním s pomocí kryptoměn obcházíte banky a stát. Neplatíte žádné poplatky bankám a měna není znehodnocována inflací. To, že hodnota kryptoměn vzhledem ke státním měnám typu dolar nebo koruna roste, je dáno i tím, že díky inflaci neustále rostou ceny zboží a služeb a tedy i množství vydaných peněz. U kryptoměn naproti tomu k inflaci dojít nemůže. Množství emitované kryptoměny je totiž konečné.

Lze očekávat, že se postupně k virtuálním měnám připojí většina obyvatelstva, která má připojení k internetu. Povede to k velké transformaci celého finančního systému, podobně jako vedl internet k proměně komunikace, médií, vzdělávání, apod. Je nepravděpodobné, že by se to podařilo nějakému státu zastavit. Stát vám peníze v kryptoměnách sebrat nemůže, zato v bance ano. Pokud se budete nacházet v takové diktatuře, která zakáže obchodování s kryptoměnami, bude asi lepší se přesunout do jiného státu, nebo tu diktaturu svrhnout.

Vzhledem k tomu, že Bitconnect je pouze nadstavba Bitcoinu a dalších volně obchodovatelných kryptoměn určená především k obchodování a nikoliv k přímé směně za zboží a služby (i když to samozřejmě umožnuje), tak bude hodnota Bitconnectu růst společně se všemi ostatními kryptoměnami a to tak dlouho, dokud bude díky algoritmu burzovního robota schopen generovat zisk. Je možné, že se časem objeví nějaký zajímavější projekt a investoři se přesunou. Takový vývoj bude naprosto přirozený. Mechanismus investování s Bitconnectem v takovém případě pouze bude méně ziskový.

Hodnota kryptoměn poroste tak dlouho, dokud nebude trh s kryptoměnami nasycen. A k tomu má svět ještě hoooooodně daleko. Ona zdánlivá bublina projevující se rychlým růstem hodnoty kryptoměn je pouze výrazem rostoucího zájmu o tuto oblast.

Kdo psal, že kryptoměny nemají žádnou hodnotu, je finančně NEGRAMOTNÝ a měl by se zamyslet nad základními mechanismy funkce financí.

4) Jedná se o SCAM neboli podvod?

V této oblasti zřejmě leží jediné skutečné riziko kryptoměny Bitconnect. Teoreticky se může stát, že zakladatelé tohoto projektu se jednoho dne rozhodnou celý projekt zrušit a shrábnou všechny investované peníze. Nemá to však logiku, protože se pro jeho zakladatele jedná o vysoce výnosný projekt a čím více lidí do něj bude zapojeno, tím výnosnější bude. Může k tomu dojít pouze v případě, že by se jednalo o záměrný podvod řízený současnými finančními vládci typu Rothschild a spol. zaměřený na diskreditaci virtuálních měn. Jednalo by se o něco podobného jako dezinfo-agenti mezi nezávislými médii nebo řízená opozice v politice.

Zjistit, zda-li se o něco takového jedná nebo ne, je zatím, alespon pro mne, nemožné. To se pozná pouze časem. Proto i zde platí hlavní pravidla investování:

Nikdy neinvestujte víc, než si můžete dovolit ztratit.

Vždy své investice diverzifikujte, tj. rozdělte do více projektů, abyste v případě nějakých problémů nepřišli naráz o vše.

Pokud si skutečně vyhledáte onen řetězec Bitconnect SCAM, tak si také skutečně přečtěte to, co najdete. Najdete prakticky pouze dva typy sdělení:

a) jde o text, který si to pokládá jako otázku a nedokáže najít jednoznačnou odpověd kromě toho, že ten systém stále spolehlivě funguje a nic nenaznačuje, že by se jednalo o podvod

b) jedná se o obvinění z podvodu bez jakéhokoliv důkazu a argumentu, evidentně pouze na základě neznalosti a nedůvěry

Nikde nenajdete žádný skutečný důkaz, že jde o podvod. Jestli se v tomto mýlím, sem s tím do diskuze.

5) Může velký investor např. ze sféry velkých bank zničit kryptoměny?

Těžko říci. Neznám tuto oblast zatím tak dobře, abych dokázal s jistotou tvrdit, že tomu tak být nemůže. Faktem je však to, že jakékoliv velké výkyvy v cenách mají nějaký důvod a vstup velkého investora se záměrem likvidace hodnoty konkrétní kryptoměny se okamžitě stane předmětem debat na diskuzních fórech obchodníků s příslušnou měnou. Předejít těmto problémům lze jednoznačně vzděláváním se v této oblasti a sledováním příslušných informačních kanálů. Žijeme v době, kdy se žádná podstatná informace nepodaří dlouho utajit před těmi, kteří jsou bdělí a sledují, co se děje.

6) Jsou zisky z kryptoměn nemorální?

Děláte si srandu? Chcete MĚ vyčítat, že se pokouším získat finance tímto způsobem? V situaci, kdy je celý svět dlouhá staletí vysáván parazity, kteří se neštítí vyvolat války o milionech mrtvých kvůli zachování své dominance, zotročovat celé kontinenty? a držet miliardy lidí v bídě? Máte snad nějakou lepší cestu, jak se k cílům v bodu 1) dopracovat? Máte vůbec nějakou jinou cestu?

Krypotoměny se svým způsobem podílejí na znehodnocování státních peněz. Obchodníci s kryptoměnami tedy částečně okrádají všechny, kteří je nepoužívají. Avšak v porovnání s množstvím vydaných peněz na této planetě, je podíl kryptoměn na znehodnocení těchto měn zanedbatelný. Z karmického hlediska můžete toto okrádání těch, kteří jsou již beztak obrovsky a naprosto nesrovnatelně více okrádáni všemi finančními institucemi a majiteli kapitálu, ospravedlnit pouze tím, že prostředky, které takto získáte, použijete na likvidaci tohoto planetárního zlodějského systému. A to je také mým hlavním plánem. A když se to v dohledné době nepodaří, tak se mohu pokusit alespoň mírnit ničivé následky existence této diktatury. Zatím se mi daří alespoň trošku přispět k odstraňování následků mediální cenzury.

7) Představte si, že tato cesta bude skutečně fungovat

V takovém případě mohou být za rok ze spousty lidí milionáři, kteří mohou získané prostředky investovat společensky prospěšným způsobem. S použitím dalších kryptoměn lze potom velmi výrazně proměnit majetkovou strukturu společnosti. Záleží jen na kvalitě morálky těch, kteří budou příslušnou měnou disponovat. Kryptoměn je velké množství, jedná se o prakticky svobodné měny, které můžete používat bez závislosti na místě, kde je použijete a na které nemůže žádný stát dosáhnout, dokud nebude celá planeta kompletně zotročená. A já jsem optimista a věřím ve svobodnou budoucnost lidstva. Budoucnost bude taková, že budou existovat různé kryptoměny a bude jich zřejmě poměrně hodně. Zřejmě budou některé i zanikat. Vedle toho budou stále existovat státní měny včetně státních kryptoměn. Tak, jako bylo nutné se naučit používat internet, bude nutná i znalost tohoto ekonomického sektoru, pokud chcete z jeho existence profitovat. Je přirozené, že inteligentní lidé získávají výhody oproti těm, kteří se učit nechtějí nebo toho nejsou schopní. A je též projevem inteligence tyto výhody nezneužívat, ale chápat je jako dar od stvořitele života určené k podpoře vývoje těch méně zdatných.

Současní vládci peněz své dary zneužili a nepochopili, že je mají jen propůjčeny.

Buďme lepší. Nejdříve se však musíme naučit peníze ovládat a rozumět jejich fungování.

Já jsem se učit začal až teď. Měl jsem to udělat dříve. Lepší však pozdě, než později :-)

Pokud objevíte zajímavější, výnosnější, či spolehlivější způsoby, jak se dostat k ekonomické svobodě v morálně přijatelných mezích, tím lépe pro vás a pokud se získanými prostředky uděláte něco společensky užitečného, tím lépe pro nás. Pokud zůstáváte stále skeptičtí, tak vás přesvědčí pouze úspěch těch, kteří do toho šli před vámi, dokud byly výsledky ještě nejisté. Buď se budu za pár měsíců smát já a všichni další investoři, nebo vy, kteří nechcete riskovat. To nikdo neví. Mě se však už nechce jen pouze naříkat na bídu a na to, jak nic nejde. Nemám problém se učit z chyb a když budu muset za chyby zaplatit, tak je to fér a budu bohatší alespoň o zkušenost.

To je prozatím vše.

Jak se k Bitconnectu připojit, si můžete přečíst především zde:

Připojte se k BitConnectu – Revoluce v investicích do kryptoměny – zisk až 360% ročně!!!

Upozornění: Komentáře u tohoto článku budu cenzurovat a to tím způsobem, že ponechám pouze ty diskutéry, kteří budou skutečně komunikovat a přinášet hodnotná sdělení či smysluplné otázky. Mlácení prázdné slámy, názory nepodložené argumenty a znalostí věci a komentáře mimo téma budu mazat. Jde mi o plodnou a užitečnou diskuzi, ne o chaotické bláboly. Bez cenzury si pište co chcete u původního článku, tam mažu pouze troly.

loading…

Není zde článek celý?