Odpůrci Babiše vyrazí mezi lidi. Nikdo nebyl tak arogantní jako on, říkají

Skupina aktivistů, která stála za spanilou jízdou na svatbu Andreje Babiše, chystá další akce. Odpůrci šéfa ANO chtějí vyrazit mezi lidi a seznámit je s pravou tváří bývalého ministra financí. Po něm žádají odpovědi na jednoduché otázky, na které odmítá odpovídat. „Dosud nikdo nebyl tak arogantní jako Babiš,“ říká v krátkém rozhovoru pro deník FORUM 24 Michal Vožda, jeden z aktivistů

Po Spanilé jízdě proti populistům na Čapí hnízdo jste nyní ohlásili další podobnou akci, na přelomu srpna a září se má uskutečnit spanilá jízda v Ostravě a Okolí. Proč Ostrava?

V Ostravě a okolí je hodně aktivistů, kteří mají jasný názor na Andreje Babiše. Hodně jich chtělo jet na Čapí hnízdo, ale nevyšlo jim to. Proto jsme se rozhodli pro tuto lokalitu. Opět povezeme hudební aparaturu, pomocí které budeme lidem sdělovat informace o panu Babišovi.

A co bude následovat? Máte nějaký plán akcí?

Další jízdy. Zatím nevíme, kdy a kde budou. Po Čapím hnízdě jsme slyšeli od Andreje, že s ním nechceme diskutovat, tak mu dokážeme, že chceme debatovat. To on samozřejmě nebude chtít, ale my mu chceme ukázat, že jsme na debatu připraveni. Chystáme se dělat cokoliv, co bude v mezích zákona. Všude, kde budou lidé, budeme debatovat. Náměstí, koupaliště… Nebude dlouho trvat a vymyslíme ještě něco.

Jak jste spokojeni se Spanilou jízdou proti populistům na Čapí hnízdo?

Velice spokojeni. Hodně. Přijelo dost lidí, zvolili jsme tuto kontrovetrzní akci, protože nás mrzí, že řada novinářů rezignovala na své poslání. Nežádají po Babišovi odpovědi na nepříjemné otázky. On si jede svoji populistickou linku. Jak to bylo s dluhopisy? Jak to bylo se sebevraždou jednoho podnikatele, který s ním obchodoval? Jak to bylo s dotacemi? Na nic nechce odpovědět. Žádný český politik dosud nebyl tak arogantní. My to ale chceme vědět. Je to naše věc. Chceme donutit predátora ze Slovenska, aby nám podpovídal.

Není zde článek celý?