Ohledně obchodů s Čínou radí autor píšící na konspirační weby o zrůdě Havlovi

Poradcem pro Čínu ve státní agentuře CzechInvest je člověk zvláštních názorů. Pavel Frost, který žije dvacet let v Číně, psal na různé weby konspirační články o spiknutích. Zprávu přinesl server Seznam.cz. Řada článků už z internetu zmizela. Frost tam tvrdil, že přístup k ČR k porušování lidských práv v Číně je hloupý, že Václav Havel byl amorální zrůda a že svět chtějí ovládat utajená sdružení byznysmenů a politiků. Bojuje také proti přítomnosti fluoru v zubních pastách. Fluor je jed a „fluorování“ zavedl Adolf Hitler. V Czechinvestu měl mít Frost původně vyšší postavení a uvažovalo se o něm jako o řediteli českého zastoupení, ale pak vyšly najevo jeho publikační aktivity a tak se stal jen poradcem.

Autorství dotyčných článků Frost popírá. Přiznává jen dva na Britských listech před celým desetiletím. Podle něj ty ostatní psal někdo jiný. Jde o to, že jejich autor s tímto jménem vystupoval jako někdo, kdo dlouhé roky žije v Číně. V roce 2009 měl člověk tohoto jména na Britských listech (to budou zřejmě ty texty, které přiznává) článek o hnutí Fa-lun (které čínský režim pronásleduje), kde se o něm vyslovuje nepříznivě a autor je charakterizován jako „sinolog, podnikatel. Jeho mnišské jméno Š-Sing Pao, 32 generace učedníků kláštera Šao Lin.“ V článku o sobě píše, že je praktikující buddhista.

V jednom ze zmizelých článků (zveřejněném údajně 21. 7. 2011), který ale získal další život na internetu dalším citováním, je text: „Pravdoláskaři jsou zcela nepochybně odporná skupina establishmentu, většinou perfektně exponovaná už za doby vlády KSČ (agenti StB, KGB, členové KSČ či patolízalové bolševických papalášů) a schopná demonstrativně podporovat hlavní ideologický proud ať je jakýkoliv.

Je schopná předstoupit před národ a drze a neomaleně lhát v zájmu podpory této ideologie. Byli by schopní veřejně odsoudit jak popravu komunistky Brožové-Polednové, tak popravu Milady Horákové či Jiřího Paroubka.
Jsou schopni manifestačně podporovat americké radary a rakety, ‚pvapovy z hvězd a pvuhů‘, stejně jako jejich otcové vítali Stalina a soudružskou pomoc SSSR a před tím jejich dědové Adolfa Hitlera. Jejich kolaborace s režimem záleží jen na době.“ (ZDE)

Můžeme doufat, že aspoň jeho poradenství bude zemi nějak přínosné. Zadavatel si ho cení na dvacet tisíc korun hrubého měsíčně. Uvidíme tedy, jak bude tento člověk v získávání nových obchodů s Čínou úspěšný. Je také příkladné, že se státní agentura angažuje v problematice zapojení lidí s různými anomáliemi do života společnosti. Je jen otázka, jestli se tak má dít tímto způsobem.

Není zde článek celý?