Ohrožená kandidatura? Zemanův tým objel 300 měst a stále nemá podpisy

Mladí lidé jásají. Pomohou Zemanovi k tomu, aby mohl opět kandidovat. | FOTO:

Miloš Zeman rozhodně není favoritem prezidentských voleb v roce 2018. Prozrazují to už nejen průzkumy veřejného mínění, odhady sázkových kanceláří, ale i fakt, že se jeho týmu stále nepodařilo sesbírat potřebných 50 tisíc podpisů, aby mohl opět kandidovat. A to přesto, že Miloš Zeman má nejmasivnější předvolební kampaň ze všech uchazečů o post prezidenta ČR. Navíc tuto kampaň platí stát, kraje a obce.

Na sociálních sítích se v posledních týdnech objevily snímky podpisových míst s archy pro Miloše Zemana. Na některých fotkách u stánků postávalo jen několik diskutujících lidí (není jisté, zda Zemanovým aktivistům nepřišli za šéfa vynadat), v horším případě byl na snímku ve stánku pro podpisy spící muž v křesílku, který měl podpisy sbírat…

„Projeli jsme celou Českou republiku, ale podpisová akce pokračuje dál! Strávili jsme s našimi dobrovolníky dva měsíce na cestách a navštívili všechna města nad 5000 obyvatel, abyste se zde mohli podepsat pod petici za opětovnou kandidaturu Miloše Zemana,“ píše tým Miloše Zemana na Facebooku. Měst nad 5000 obyvatel je v ČR necelých 300, Zemanův tým však agitoval i v menších městečkách, než píše. Například nedávno navštívený Terezín má 2900 obyvatel. Jako náhodou tento tým jezdí i na místa, která v tu chvíli Zeman navštěvuje za státní peníze.

Pokud se některému ze zájemců o Pražský hrad nepodaří nasbírat zmíněných 50 tisíc podpisů, existují ještě dvě možnosti, jak se do volby zařadit. Získat podpisy 20 poslanců nebo 10 senátorů. To už má například Jaroslav Kubera z ODS, který však oficiální kandidaturu zatím neohlásil.

Jediným, kdo hranici padesáti tisíc podpisů od lidí už před několika měsíci překročil, je Michal Horáček. Toho už podpořilo více než 70 tisíc lidí. Tým Jiřího Drahoše má zhruba 35 tisíc podpisů.

Není zde článek celý?