Organizátoři blokády Krymu pohrozili, že silou vrátí poloostrov Ukrajině

Organizátor a koordinátor blokády Krymu Lenur Isljamov oznámil, že aktivisté v Rusku zakázané extremistické organizace Medžlis krymsko-tatarského národa jsou připraveni vrátit poloostrov Ukrajině vojenským způsobem. V úterý to oznámil portálu Obozrevatěl.

„Musíme posilovat svoji vnitřní sílu a připravovat se k osvobození území. Pokud to bude potřeba, tak vojenskou cestou. My, Krymští Tataři, nikomu nedovolíme, aby rozhodoval o osudu Krymu bez nás. My, sami, společně s kontinentálními Ukrajinci budeme rozhodovat o jeho osudu,“ oznámil Isljamov.

Také odsoudil předsedu Svobodné demokratické strany Německa Christiana Lindnera, který vyzval k dočasnému „zmrazení“ otázky Krymu. „To je proputinská zpráva: prý, zabývejte se Donbasem, my ho budeme federalizovat a strčíme vám ho zpět se všemi separatisty, dále se s nimi mučte v Nejvyšší radě a my budeme dále financovat a podkopávat vnitřní základy a státnost Ukrajiny. Poslechnout si taková oznámení, je úplně stejné, jako se podívat na Pervyj kanal,“ rozhořčil se Isljamov.


Není zde článek celý?