Ošklivá středa pro Andreje Babiše. Výbor chce jeho stíhání. Mříže se přiblížily

Andrej Babiš a jeho kamarád Jaroslav Faltýnek dnes měli špatný den. Kroutili se, pomlouvali detektivy, mediální divize Agrofertu jela naplno, ale nestačilo to. Členové sněmovního mandátového a imunitního výboru jim nevěří. Naopak věří policejním vyšetřovatelům, kteří oba pány chtějí obvinit z dotačního podvodu. Proto se shodli, že Babiš a Faltýnek by měli být vydáni policii ke stíhání. Konečný verdikt je na poslancích. Ti by se kauzou měli zabývat ve středu 6. září.

Co to znamená? Znamená to další ránu pro Babiše. Další důkaz toho, že není nezranitelný. Verdiktem výboru sice ještě vydáni nejsou, ale dnešní rozhodnutí dost naznačuje, jak poslanecké hlasování dopadne. Už předem avizovali ochotu vydat Babiše zákonu poslanci ODS, TOP 09, a KSČM, pro vydání bude zřejmě i většina ČSSD. Oběma hrozí mnohaleté vězení, Babiše navíc policie začala vyšetřovat ještě kvůli možnému zneužití Finanční správy. Slušný politik by se na jeho místě už dávno stáhl a počkal by na vyšetření všech kauz. Ne tak Babiš. Urputně bojuje o to, aby se stal premiérem. Potřebuje ovládnout ministertsvo vnitra? Potřebuje novou imunitu? Odpovědi jsou jasné.

Babišovi se dnes přiblížily mříže. Pokud ho poslanci příští týden skutečně vydají a pokud bude pokračovat ve své rétorice, nebylo by nic divného, kdyby skončil ve vazbě kvůli riziku ovlivňování svědků. Každým dnem se navíc může přidat verdikt evropských vyšetřovatelů.

Pro Babiše a Faltýnka je tohle konec legrace.

Není zde článek celý?