Ovčáček lže ohledně pronájmu hradních prostor. Mynář měl lepší podmínky

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. | FOTO: ČTK

Akce nazvaná „Mýdlo na Hradě“, prostřednictvím které chtěl její pořadatel Petr Horký dokázat, zda jsou pravda slova prezidentského mluvčího o možnosti pronájmu hradních prostor kýmkoliv, a ne jen Zemanovými přáteli Mynářem a Nejedlým, se možná neuskuteční. Ukázalo se, že ne každý je prominentem a může to, co si mohou dovolit nejbližší spolupracovníci hlavy státu. Jiří Ovčáček ovšem stále mlží a lže a dokonce mluví o svém „férovém jednání“.

Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček na svém twitterovém účtu v reakci na informaci Horkého o nemožnosti si pronajmout vybrané lokality napsal: „Jižní zahrady i Královská zahrada (místa oslav obou zmíněných) nabídnuty. Pořadatel Mýdla ale férové podmínky odmítl.“

S tím ovšem režisér a dokumentarista nesouhlasí. „Panu Ovčáčkovi jsem hned na začátku akce napsal e-mail, kde jsem jej o akci informoval, 30. 6. 2017 jsem tento zveřejnil i na fcb stránce Mýdlo na Hradě, kde je doposud. Do této chvíle jsem neobdržel odpověď, ani se mnou pan Ovčáček nevstoupil do žádného kontaktu,“ sdělil Horký deníku FORUM 24.

„Jedinou jeho reakcí je tento tweet. Jsem tedy nucen reagovat podobným způsobem. Mnou pořádaná akce od začátku požadovala kapacitu 600 lidí, bylo nám nabídnuto uskutečnit ji pro 150 lidí,“ říká pořadatel akce. „Pan Mynář měl ve smlouvě kvótu 250 − měl tedy jiné podmínky,“ dodává.

Pro Mýdlo na Hradě byl nabídnutý náhradní prostor, kde se pravidelně pořádá lidové vinobraní. „Tento prostor bych možná sám mohl akceptovat, ale pokud bych udělal změnu, vystavil bych se riziku právních komplikací od podporovatelů akce, protože na startovači je akce jasně napsaná jako v Jižních zahradách,“ vysvětluje Horký.

„Mé osobní stanovisko tady nehraje roli. Máme-li tedy spolu komunikovat přes média a nelze to v osobním anebo e-mailovém, pak bych pana Ovčáčka požádal o jeho chápání sousloví férové podmínky, protože já jej chápu úplně jinak,“ uvedl Petr Horký pro FORUM 24.

Není zde článek celý?