Ovčáček útočil na Twitteru na Sobotku. V komentářích dostal co proto

Rozhovor Bohuslava Sobotky pro rakouský list Die Presse, ve kterém premiér vyjádřil svou touho po zvolení jiného prezidenta, než je Miloš Zeman, nemohla zůstat bez odezvy. Hradní mluvčí Ovčáček ihned na Twitteru předsedu vlády zkritizoval. V komentářích na sociální síti se ovšem pochopení nedočkal.

Vztahy mezi Zemanem a Sobotkou se už nenarovnají nikdy. Vrcholem sice byla prezidentova trapná „scénka“ s holí, ale mezi oběma to vřelo již delší dobu. I nyní se hlava státu nevyhne žádné příležitosti se o předsedovi vlády vyjadřovat s despektem a někdy i vulgárně.

Sobotka si to však už nenechává líbit a není za každou cenu vůči Zemanovi vstřícný a nechválí ho, kudy chodí. Když v dnešním vydání rakouského Die Presse řekl, že by se na Hradě měla změnit politická kultura, což nastane po konci současného prezidenta, Jiří Ovčáček samozřejmě musel reagovat.

„Roztomilé. Český premiér z ČSSD pomlouvá českého prezidenta v rakouském tisku,“ objevilo se na twitterovém účtu tiskového mluvčího Hradu. Jestli však Ovčáček čekal souhlasné komentáře, musel být nemile překvapen. Opak je pravdou.

„A je to horší nebo lepší, když český prezident mluví o premiérovi jako o svini?“ napsal jeden z diskutujících. „Český prezident mé blahé paměti hodnotil české politiky v ruském tisku. 1:1, Jiří ;),“ přidal se další. Zaznělo také, že pojmenování skutečnosti není pomluvou, nebo nabídka kapesníčku pro Jiřího Ovčáčka.

Komentátoři také tiskovému mluvčímu připomněli, že český prezident pomlouvá premiéra, kudy chodí, nebo že Zeman radil Putinovi, aby likvidoval novináře.

Není zde článek celý?