Ovčáčkův příval duševní stravy na Twitteru neustává ani o prázdninách

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nelení a také o prázdninách tweetuje a dokonce navštívil dětský tábor na Pardubicku. Škoda že nemáme více podrobností o přátelské a neformální debatě, která byla jistě přínosná pro obě strany. Snad se Ovčáček dozvěděl od dětí něco zajímavého, co ho bude inspirovat pro jeho další práci. Výměna mohla být vzájemná. Ovčáček by mohl přispět nějakými historkami ze života prezidenta, aby byly děti připraveny do života. Nebojme se, děti nejsou tak málo odolné, jak si všichni myslí. Co je nezabije, tedy jako duševně, to je posílí.

Jinak je směs jeho záznamů jakousi kronikou doby. Z poslední doby:

20. 8. „Výzva vědců proti xenofobii prohlubuje příkop mezi ‚elitami a společností‘.“

Tak uvidíme, co s tím společnost bude dělat. Až se zjistí, kdo je to ta společnost. Vyčkáme s okem přilepeným na Twitteru.

18. 8.: „Při současném tempu teroristických útoků se Petřínská rozhledna změní v diskotékový stroboskop. Teroristy to jistě zastraší.“

To je dobrý začátek. Ale nebude to dokonalé, dokud tam nebudou vystaveny pro výstrahu nabodnuté hlavy Sobotky a Špidly. Bát se mají všichni, ne jen nějací ubozí teroristé, co jim bomby bouchají doma pod rukama. Je třeba se obrátit proti skutečnému nepříteli.

18. 8. K tomu, že Babiš neumí psát na počítači: „A to je sympatické. Sám radši píšu na mechanickém psacím stroji. Je to kyberneticky bezpečné!“

To podporujeme. Ovčáček by měl vůbec psát jen na mechanickém stroji a výsledky své tvorby rozesírat, pardon, rozesílat, potrubní poštou.

Téhož dne 18. 8. přebírá tweet uživatele @malyzmrd, kde je obrazovka TV zpráv, kde se současně mluví o teroristickém útoku v Barceloně a o tom, že španělská pobřežní stráž zachránila za 24 hodin 600 migrantů.

Smůla, že. Nebyli tam čeští hasiči a domobrana. Je otázka, jestli česká domobrana umí plavat, to by bylo trapné, kdyby vlastence musel zachraňovat zločinný Frontex.

Pak je tam o den dřív několik tweetů premiéra Netanjahua v hebrejštině, ke kterému Ovčáček dodává: „Přesně takové podrazácké metody budou tradiční politické strany a mainstreamová hnutí používat i v prezidentské kampani.“
Netušili jsme, že Ovčáček umí hebrejsky.

A 17. 8.: „Odvážný Donald Trump se nebojí té vzteklé totalitářské smečky, která je schopná pálit i knihy. Amerika má skvělého prezidenta.“

Tak určitě… Už se našlo to pozvání do Bílého domu?

Měl by to pan Jiří jednou vydat knižně. Za Trumpa už to udělali jiní. Teď jde o to, kdo napíše předmluvu. Třeba Zeman, za něj by ji tedy mohl napsat Ovčáček, když je mluvčí. Nebo Karel Srp či předseda Zemanovců Veleba. Nebo Jakunin? Třeba měli v KGB kurzy tvůrčího psaní. Bude třeba se ho na to někdy na Rhodosu zeptat.

No nic, piš, barde piš. Přijde den, zúčtujem spolu. (Aha, to zní jako štvanice. Tak jinak. To si piš, Ovčáčku! Budeme rádi!)

Není zde článek celý?