Paleontologové objevili v Argentině dinosaura velkého jako Boeing-737

Paleontologové našli v Argentině ostatky obrovského býložravého dinosaura. Tento ještěr byl vysoký šest metrů, dlouhý 35 metrů a vážil 61 tun – je to jedno z největších suchozemských zvířat v dějinách Země, uvádí se v článku, uveřejněném v časopise Proceedings of the Royal Society B.

„Jestliže postavíme vedle titanosaura z Patagonie a tyrannosaura, bude tyrannosaurus vypadat jako skutečný trpaslík. Nemyslím si, že tito dinosauři vzbuzovali nějakou hrůzu u ostatních živočichů té doby. Byla to nejspíš velmi pomalá a nikam nespěchající zvířata, pro něž byla samotná chůze a útěk před dravci velmi těžký úkol“, říká Diego Pol z Paleontologického muzea v Argentině.

Pol a jeho kolegové objevili ještě jednoho tyrannosaura, který je podle jejich názoru kandidátem na největšího živočicha na Zemi. Během paleontologických průzkumů v provincii Chubut, kde už nacházeli ostatky velkých sauropodů a dravců, kteří je zřejmě lovili, argentinští paleontologové narazili na zkameněliny ne jednoho, ale hned šesti dospělých titanosaurů, kteří zahynuli podle názoru vědců během obří povodně nebo sesuvu půdy.


Není zde článek celý?