Pane Okamuro, chováte se jako kašpar, který potřebuje uprchlíky, aby je mohl vyhánět

Pane Okamuro, ve svém dramatickém projevu tvrdě vyháníte uprchlíky z České republiky. Doslova uprchlíkům říkáte:

„Jestli si chcete stěžovat, kritizovat nebo zneužívat naši ústavu, naše zákony, naše zvyklosti nebo náš životní styl, potom vás vyzývám, abyste využili další výhodu naší demokratické společnosti – PRÁVA ODEJÍT. Musíte se uvědomit, že vy, nikoliv Češi se musí přizpůsobit. Buď to akceptujete, nebo ne, ale potom se nedivte, že ponesete důsledky.“  (Více čtěte ZDE)

Předstíráte, že jste tuto výzvu adresoval uprchlíkům. Přitom dobře víte, že v České republice v porovnání s ostatními zeměmi Evropské unie téměř žádní nejsou a ta hrstka, která tu je, vaši výzvu nejspíš nezaznamená, nepotřebuje ji a nerozumí ji.

Svoji nenávistnou výzvu jste adresoval pouze svým českým příznivcům, vesměs chudším lidem bez informací, abyste jim vnutil představu, že je chráníte před zhoubným vlivem imigrace. A za ten pocit, že je bráníte, od nich chcete hlas ve volbách. Chcete od nich mandát k účasti na moci. Jenže vaše kampaň je postavená na lži a nenávisti. A hlavně na šíření paniky, což je neetické a nebezpečné.

Fakta jsou taková:

V roce 2016 připadlo u nás na milion obyvatel 28 žadatelů o azyl. Vyplývá to z informací Eurostatu. Průměr Evropské unie však činí 702 žadatele na milion obyvatel. Německo mělo podle Eurostatu v loňském třetím čtvrtletí 2890 žádostí na milion obyvatel. Plyne z toho, že v České republice je naprosté minimum žádostí oproti západním zemím EU.

Drtivá většina příchozích z této hrstky žádnou trestnou činnost nepáchá. Případy, které by opravňovaly širší veřejné znepokojení, zatím naštěstí nemáme. A neměli bychom je přivolávat. Je to mimo jiné i proto, že česká policie pracuje profesionálně a podle pravidel a nelegální imigranty po prověření vyhošťuje, protože většina z nich se na našem území ocitla pouze z důvodů tranzitu do Německa. Podle informací ministerstva vnitra se však tento rok počet nelegálních vstupů na naše území vrátil na úroveň před imigrační krizí.

Když to shrneme:

Když to tedy shrneme, pane Okamuro, tak vy šíříte paniku a strach. A přitom k žádné panice a k žádnému strachu tu není důvod. A děláte to jenom z naprosto účelových a špinavých důvodů. Vy totiž tu migrační krizi potřebujete. Vám se ti uprchlíci a běženci totiž hodí do krámu. A když tu zrovna nejsou, tak si je musíte vymyslet.

Jinými slovy, chováte se jako kašpar. Vyzýváme vás, abyste přestal strašit lidi. Přestaňte šířit nenávist a paniku.

Není zde článek celý?