Pentagon se vzdal čínských dronů zranitelných před kybernetickými útoky

Americká armáda se vzdala použití zařízení čínské společnosti DJI kvůli obavám, že se může dostat zpod kontroly v případě kybernetického útoku, informoval speciální portál sUAS News s odkazem na vnitřní nařízení Pentagonu.

„V souvislosti se stále častějšími zprávami o zranitelnosti produkce DJI před kybernetickými útoky se má armáda USA vzdát použití jakékoli produkce DJI,“ praví se v dokumentu pro zaměstnance, které získali k dispozici novináři.

Rozhodnutí bylo přijato kvůli asi 300 zprávám o poruchách v přístrojích DJI a na základě analytické zprávy technických odborníků Pentagonu.

Američtí vojáci se budou zejména muset vzdát práce s bezpilotními stroji a systémy, v kterých jsou použity elektronické součástky nebo software vyrobené společností DJI, například, s palubními počítači, vysílačkami, elektrickými bateriemi a regulátory rychlosti.

Mluvčí Pentagonu potvrdil pro portál vydání příslušného nařízení a řekl, že odborníci pokračují v rozboru problému. Manažer pro styk s veřejností společnosti DJI prohlásil, že „je zklamán“ tímto rozhodnutím a hodlá se spojit s Pentagonem kvůli vysvětlení okolností.


Není zde článek celý?