Polonahá aktivistka Femen házela bonbóny Roshen z Leninova pomníku v Kyjevě. Video

Aktivistka skandálního hnutí Femen se vyšplhala polonahá po pás na podstavec zbořeného Leninova pomníku v Kyjevě a rozhazovala bonbóny Roshen, aby upozornila ukrajinskou vládu na „ženské problémy,“ praví se na webu Televizní zpravodajské služby (Televizní služba novostěj) ukrajinské televize „1+1“.

„Na nahém poprsí měla nápis Roshen, což je cukrářská firma, kterou prezident Petro Porošenko dal do trustu. Na podstavec se vyšplhala po žebříku a začala rozhazovat kolem sebe bonbóny této značky… Na podstavci byl také umístěn plakát s nápisem „Chocolate independence“ (Čokoládová nezávislost), praví se v zprávě.

Další aktivistka hnutí Andželina Diašová vysvětlila akci tím, že členky Femen chtěly upozornit úřady na „ženské problémy.“

„Jako dívka žijící na Ukrajině se necítím uhájená, necítím, že se nastolují a řeší ženské problémy. Dá se říct, že za všechna léta nezávislé Ukrajiny je její hlavní vymožeností, jak dnes všichni vidíme, obohacení Petra Porošenka jako čokoládového magnáta, který má také vedlejší funkci jako náš prezident, jeho říše roste spolu se zbídačením obyvatelstva,“ cituje Diašovou televize.


Není zde článek celý?