Polské MZV považuje názor francouzského prezidenta o izolaci země za chybný

Polský ministr zahraničních věcí Witold Waszczykowski se domnívá, že prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že „Polsko nemá žádný vztah k rozvoji Evropy“ a často porušuje její hlavní zásady, není opodstatněné. Řekl to v pátek na tiskové konferenci.

„Polsko se nenachází v izolaci“, řekl v odpovědi na otázku novináře o posledním hodnocení republiky ze strany francouzského prezidenta. Ministr zahraničních věcí připomněl, že ve Varšavě proběhlo setkání ministrů zahraničních věcí Polska, Rumunska a Turecka a návštěva generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

„Uskutečňujeme dnes důležité setkání, ale prezident Macron nesleduje pozorně tisk a neví, co se děje v naší části Evropy. To se někdy stává“, řekl Waszczykowski.

Před tím ve Varně Macron vyjádřil názor, že Polsko vystupuje proti zájmům sjednocené Evropy, když odmítá reformu statusu samostatných pracovníků, kteří mají možnost pracovat v jakékoliv zemi EU.

Vyjádřil přesvědčení, že polské stanovisko nezíská podporu ostatních zemí EU, protože otázka je řešena kvalifikovanou většinou, a on dokáže přesvědčit kolegy o nutnosti reforem.


Není zde článek celý?