Polsko zvažuje zvýšení dodávek plynu Ukrajině

Polsko posuzuje možnost zvýšení dodávek plynu na Ukrajinu, sdělil podpředseda ředitelské rady polského ropného a plynařského koncernu PGNiG Maciej Woźniak na páteční tiskové konferenci ve Varšavě.

„Pokračujeme v exportu plynu na Ukrajinu. Analyzujeme možnost zvýšení účasti na tomto trhu, ale předčasně tato rozhodnutí nezveřejníme,“ řekl Woźniak.

Poznamenal, že společnost je spokojena s výsledky práce s Ukrajinou, a slíbil, že na konci roku předloží „velmi slibné závěry“ ohledně dodávek plynu Ukrajině.

Společnost Ukrtransgaz na začátku července sdělila, že Ukrajina přečerpala v prvním pololetí do svých nádrží 3,7 miliardy kubíků plynu z vlastních ložisek a z Evropy, aniž by potřebovala ruský plyn. Společnost rovněž sdělila, že Ukrajina dovezla v prvním pololetí letošního roku 7 miliard kubíků plynu z evropských zemí, což je 2,3 krát víc než ve stejném loňském období. Nejvíc plynu dostala Ukrajina tradičně ze Slovenska, 5,6 miliardy kubíků (80%), z Polska a Maďarska bylo dopraveno 0,6 a 0,7 miliard kubíků.


Není zde článek celý?