Poslanec: jmenování Porošenkova stálého zástupce na Krymu nemá právní moc

Jmenování nového stálého zástupce ukrajinského prezidenta na Krymu je pouze text na papíře, který nemá žádnou právnickou ani právní moc, řekl poslanec Státní dumy za Krym Ruslan Balbek.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dříve jmenoval Borise Babina svým novým stálým zástupcem na Krymu. Porošenko se domnívá, že Babin musí pracovat na tom, aby se Krym stal znovu součástí Ukrajiny.

„Jmenování nových úředníků k řešení problémů krymsko-tatarského národa je pouze textem na papíře, protože nemá ani právní ani praktickou sílu. Krymští Tataři žijí v Rusku a nepotřebují ukrajinské prostředníky k řešení otázek s ruskou vládou“, řekl člen parlamentu RIA Novosti.

Uvedl, že oficiální Kyjev se dvoří krymsko-tatarským radikálům jako rozmarné nevěstě. „Petro Porošenko se před okolím Lenura Isljamova (jednoho z organizátorů blokády Krymu), jak se říká „klaní k zemi“, když jeho lidi jmenuje hlavními „řešiči“ v krymských otázkách.

„Samozřejmě k žádné skutečné pomoci nedojde, ale svoje kapsy zahřejí štědrým prodejem různých potvrzení a dalších cárů papíru, které nemají na Krymu právní status“, zdůraznil Balbek.


Není zde článek celý?