Právník zlikvidované společnosti FAU: Společnost státu nic nedlužila

Opavský obchodník s pohonnými hmotami FAU, který v areálu přerovské společnosti Precheza z holdingu Agrofert vlastní sklad pohonných hmot, skončil po zásahu finanční správy v konkurzu. Právník společnosti Alfréd Šrámek pro deník FORUM 24 uvedl, že firma státu nic nedlužila. Je přesvědčen o tom, že nahrávka, která dokazuje, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš o zásazích finanční správy věděl, právní kauzy neovlivní.

„Autentičnost nahrávky nemohu potvrdit,“ uvedl doktor Šrámek s tím, že s Babišem nikdy osobně nemluvil. Šrámek FAU Opava zastupuje ve sporech s Českou republikou, je ale podle něj možné, že se další advokát rozhodne kvůli zveřejněné nahrávce podniknout právní kroky, například podat trestní oznámení.

Šrámek potvrdil, že společnost měla daňový sklad v přerovské společnosti Precheza, která patří do holdingu Agrofert. „Uvádím, že žádné finanční prostředky společnost FAU státu nikdy nedlužila,“ řekl Šrámek.

Babiš na nahrávce dokonce hovoří o konkrétní částce – tedy 200 milionů korun. „Jdeme po nich, protože to je zločinecká banda, která dluží státu asi 200 milionů na daních,“ říká konkrétně šéf hnutí ANO. Daňové řízení je přitom ze zákona neveřejné a kromě finančního úřadu o něm nikdo zvenčí nemá mít informace.

Není zde článek celý?