Pražský hrad brzdí pořádání akce ve stylu Mynářových narozenin. Lhal Ovčáček?

Cestovatel Petr Horký informoval na facebookovém profilu akce Mýdlo na Hradě o tom, že je pravděpodobné, že nebude moci být uskutečněna. Přes velmi úspěšnou sbírku na webu Startovač.cz to totiž vypadá, že událost, která měla bojovat proti papalášům, bude právě těmito papaláši znemožněna.

„Je mi velice líto, že tuto informaci musím napsat zrovna dnes: Z mailových a ústních vyjádření lidí z Hradu, které mám k dispozici, akce v podobě, v jaké ji pořádáme, stále není povolena. Anebo jinak: Lze říci, že akce je povolena, ale pro jiný počet lidí, někde jinde, anebo někdy jindy. Navíc už od 14. 8. čekám na to, až mi to dají písemně. Pakliže celá akce vznikla proto, aby doložila, jak to je na Hradě s papalášismem, obávám se, že se limitně blížíme k jasnému výsledku,“ napsal Horký.

„Povolili nám to pokud nepřijde víc jak 150 lidí – což je vzhledem k tomu, kolik lidí bylo na stejném místě například na Prague Food Festivalu tragikomické,“ uvedl Horký pro deník FORUM 24. „Nabídli jiný prostor, park mezi Míčovnou a Letohrádkem královny Anny – který už je ale za Hradním příkopem a konává s etam vinobraní atd. Tedy z konkrétních hradních prostor do „prostor pro podhradí“,“ doplnil.

Mluvčí hradu Jiří Ovčáček tvrdil, že podobnou akci může uspořádat každý. „Na začátku bylo moje naštvání nad papalášismem hradních úředníků pořádajících v prostorách Hradu svoje narozeniny. Na začátku také byla s tím spojená vrchnostenská bohorovnost, že … přece se na podobnou akci může složit každý…! Ok, zkusíme to,“ píše se v popisku akce, která se měla konat 9. září v Jižních zahradách Pražského hradu − tam, kde oslavoval své narozeniny například kancléř bez prověrky Vratislav Mynář.

Na projekt se tři dny do konce vybralo 867 778 korun. Mezi odměnami jsou pánská i dámská trička, placky nebo samozřejmě vstup na Mýdlo na hradě, a to i pro více osob. Přispívat můžete i nadále na tomto odkazu.

Není zde článek celý?