Primě hrozí pokuta za reportáž o burkinách. Rada pro šaría vysílání, zlobí se Ovčáček

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla na svém zasedání o tom, že TV Prima hrozí pokuta za reportáž o burkinách u bazénu. Byla nevyvážená. To okamžitě zvedlo ze židle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

„Dotyčná reportáž se zpronevěřila povinnosti informovat ve zpravodajství objektivně a vyváženě, když podsouvala divákům již konkrétní předdefinovaný názor na danou událost, a sice že dané ženy se v aquaparku koupaly v běžném oblečení, nikoli v tzv. burkinách. Takovýto závěr je zřejmý jak z celkového rámování reportáže, tak její výstavby i oslovených, jednostranně vypovídajících zdrojů informací. Jediným zdrojem, který informaci o tom, že by se ženy koupaly v bazénu oděné do běžného oblečení, vyvrací, je zaměstnanec Aquapalace Čestlice,“ píše se v tiskové zprávě.

Redaktor v reportáži nazvané „Oblečené muslimky se koupou v bazénu“ šel do bazénu v mnišské kutně. RRTV zahájila s FTV Prima řízení o přestupku. Ovčáček na svém facebookovém profilu uvedl: „Rada pro šaría televizní a rozhlasové vysílání je zásadově neúprosná.“

Prima ve zprávách o problému islámu či migrační krize podezřele informuje dlouhodobě. Jejich reportáže jsou často nevyvážené a před časem vyšlo najevo, že se jedná přímo o politiku tamního zpravodajství.

Není zde článek celý?