Putin poukázal na pozitivní trend v obchodě s Maďarskem

Ruský prezident Vladimir Putin během setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem poukázal na pozitivní trend v dvoustranném obchodě a rovněž uvedl, že financování výstavby jaderné elektrárny Paks je zcela zajištěno ruskou stranou.

„Jsem rád, že na okraji sportovních akcí si můžeme promluvit i o dvoustranných vztazích. Chtěl bych poukázat na to, že navzdory všem těžkostem přeci jenom došlo ke zlepšení ekonomické dynamiky. V minulém roce vzájemný obchod trochu klesl — o devět a něco procent. Ale v prvním pololetí tohoto roku (růst — pozn. red.) byl přes 20 procent, podle některých odhadů až 27 procent,“ uvedl Putin.

Dále podotkl, že ruští investoři pokračují projevovat k Maďarsku zájem. Objem investic dosáhl 1,5 miliardy dolarů.

„Pracujeme na našich velkých projektech, a to i v energetice. Vše, co se týče financování známého projektu Paks… je zajištěno — dvanáct miliard dolarů. Začátkem příštího roku může dojít k zahájení prací na samotném staveništi,“ dodal ruský prezident.

Putin oznámil, že existují i další společné projekty, například ve farmacii. Dále dodal, že i maďarští podnikatelé se zajímají o Rusko. „Všemožně to podporujeme a budeme pomáhat prosazovat zájmy podnikatelů,“ uvedl ruský prezident.


Není zde článek celý?