Putin promluvil o snížení výdajů na obranu v roce 2018

Ruský federální rozpočet na rok 2018 předpokládá snížení výdajů na obranu. To však nemá ovlivnit plány na přezbrojení armády, prohlásil prezident Vladimir Putin během pracovního setkání s šéfem frakce Jednotné Rusko ve Státní dumě Vladimirem Vasiljevem.

„Chtěl bych připomenout, že rozsáhlá rozpočtová úsporná opatření v příštím roce mají být zajištěna mimo jiné díky snížení výdajů na obranu. Nedotkne se to však našich plánů na přezbrojení armády a námořnictva. Budeme realizovat vojenské akvizice a vytvoříme nový program,“ řekl Putin.

Podle něj je nutné se velice pozorně věnovat otázkám, jež vznikají během přípravy základního finančního dokumentu v Dumě.

„Tyká se to obrany, bezpečnosti, týká se to hospodářství, podpory ekonomiky, sociální sféry, zdravotnictví, úrovně mezd a příjmů občanů obzvláště v rozpočtové sféře pro takzvané ‚nespecifikované‘ kategorie občanů. Žádám vás, abyste tomu věnoval pozornost,“ řekl Putin.

Vasiljev připomněl, že práce na minulém zákoně o federálním rozpočtu nebyla jednoduchá, ale úkol, který stanovil prezident, poslanci splnili.


Není zde článek celý?