Rada federace komentovala nová obvinění Ruska z dodávek zbraní Talibánu

První podpředseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Vladimir Džabarov komentoval v rozhovoru s RT prohlášení amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, který obvinil Rusko z dodávek zbraní Tálibánu.

Podle názoru Džabarova je nepodložené obvinění z Tillersonovy strany pokusem o ospravedlnění prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa o tom, že USA hodlají zvýšit počet svých vojáků v Afghánistánu.

„Je to nejspíš taková kouřová clona, aby zastřeli chystané zvýšení amerického kontingentu v Afghánistánu. Aby ospravedlnili skutečnost, proč nehodlají stáhnout své jednotky, což, mimochodem, slíbil (Donald Trump — red.),“ je přesvědčen senátor.

Poznamenal, že všechny kontakty Ruska s Tálibánem mají pouze jeden cíl: mírové překonání konfliktu, ale žádné dodávky zbraní se nekonají.

„Na rozdíl od Američanů, kteří zakládali stálé oddíly odporu proti Asadovi, takové věci neděláme. Pro Rusko má mír v Afghánistánu velký význam. Proto skutečně máme styky s Tálibánem. Avšak dodávat tam zbraně nebude žádná normální země, a Rusko je naprosto adekvátní stát,“ vysvětlil Džabarov.


Není zde článek celý?